Nowe rozwiązania techniczne w Pulsar Thermion Duo DXP50, HIKMICRO by HIKVISION Raptor.
Rynek oczekuje nowości. Powody są oczywiste. Konkurencyjność, zmieniające się potrzeby klientów, postęp technologiczny, trendy rynkowe czy wartość rynkowa. Tak to wygląda z punktu widzenia firm. A klienci? Preferencje i oczekiwania klientów stale ewoluują. Klienci oczekują coraz to nowszych i lepszych produktów, które spełnią ich zmieniające się potrzeby i pozwolą im zaspokoić ich oczekiwania. Szybki rozwój technologii ma duże przełożenie na rynek. Dlatego jest on dynamiczny i zmienny, podlega różnym trendom i preferencjom konsumentów. Firmy muszą dostosowywać się i wprowadzać innowacyjne technologie, aby pozostać konkurencyjnymi gdyż jako klienci oczekujemy nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które ułatwią życie lub rozwiążą nasze problemy.
Jakie są nowe trendy w termowizji obserwacyjnej?
Kamery termowizyjne o wysokiej rozdzielczości:
Technologia termowizyjna stale się rozwija, a producenci kamer termowizyjnych oferują coraz wyższą rozdzielczość obrazów. Kamery termowizyjne o wysokiej rozdzielczości pozwalają na uzyskiwanie bardziej szczegółowych obrazów termicznych, co może być przydatne w przypadku obserwacji dzikiej przyrody.
Integracja termowizji z innymi technologiami:
Termowizja jest coraz częściej integrowana z innymi technologiami, aby dostarczać bardziej kompleksowych i wszechstronnych rozwiązań obserwacyjnych.
Miniaturyzacja:
Kamery termowizyjne stają się coraz mniejsze i bardziej poręczne, co pozwala na ich szersze zastosowanie podczas różnego rodzaju obserwacji.
Rozszerzanie funkcjonalności:
Termowizory są coraz rozbudowywane w zakresie funkcjonalności. Wykorzystywania dwóch trybów pracy: termowizyjnego i wizyjnego, połączenia termowizji oraz noktowizji cyfrowej. Nowatorskie i wszechstronne rozwiązania w produktach dedykowanych myśliwym i obserwatorom przyrody, możecie zobaczyć na przykładzie celownika termowizyjnego Pulsar Thermion Duo DXP50 oraz lornetki termowizyjnej HIKMICRO Raptor RH50LN LRF 940 nm.
Pulsar Thermion Duo DXP50
Luneta multispektralna Thermion Duo DXP50 to zaawansowany celownik termowizyjny Pulsara. Urządzenie jest wyposażone w zaawansowany system optyczny z obiektywem o średnicy 50 mm, oraz wyświetlacz AMOLED 1024 X 768 pikseli. Ponadto umożliwia korzystanie z funkcji, takich jak rejestracja foto/wideo, żyroskop, aplikacja Pulsar Stream Vision do zdalnego sterowania i przesyłania obrazów na smartfony czy tablet, a także możliwości podłączenia zewnętrznego zasilania.
Natomiast unikalną cechą Thermiona Duo DXP50 w odróżnieniu od pozostałych celowników tej serii, jest możliwość wykorzystywania dwóch trybów pracy: termowizyjnego i wizyjnego. Celownik wyposażono w dwa niezależnie funkcjonujące obiektywy i sensory. Przetwornik termowizyjny o rozdzielczości 640×480 pikseli i wysokiej czułości termicznej NETD <25mK odpowiada za generowanie obrazu termowizyjnego, natomiast pełnokolorowy cyfrowy sensor CMOS o rozdzielczości 4K (3840×2160 pikseli), zapewni nam niezwykle szczegółowy obraz dzienny. Rodzaj wyświetlania obrazu przełączamy za pomocą przycisku. Funkcja „obraz w obrazie” pozwala jednocześnie wyświetlać obrazy z obu kanałów optycznych. Zgodnie z potrzebą wybieramy obraz który ma być główny, a który dodatkowy (wyświetlony w górnej części wyświetlacza). Pozwala to na jeszcze bardziej precyzyjną obserwację i identyfikację oglądanych obiektów.
więcej o Pulsar Thermion Duo DXP50 przeczytasz TUTAJ
Lornetka termowizyjna HIKMICRO Raptor RH50LN LRF 940nm
Raptor RH50LN oferuje sensor o czułości <20 mK gwarantujący niezwykłą dokładność i doskonały obraz nawet w przypadku bardzo trudnych warunków atmosferycznych. Komfortowy dla oka wyświetlacz bazujący na nowoczesnych diodach OLED i płynne wyświetlanie obrazu dzięki zastosowanej technologii bezprzesłonowej. Ponadto zaawansowany system cyfrowej redukcji szumów, tryby dostosowane do określonej pory dnia oraz tryb Defog do lepszej pracy w mgle, pięć palet kolorystycznych oraz tryby Hot Spot i Hot Tracki ponadto zintegrowany dalmierz laserowy.
Jednak najnowsze dzieło inżynierów HIKVISON oferuje coś więcej czyli znany z linii Gryphon system fuzji obrazowania. Rozwiązanie to gwarantuje szczegółowość obrazu charakterystyczną dla zakresu widzialnego z wyróżnieniem istot żywych oraz przedmiotów emitujących ciepło uzyskanym dzięki zastosowaniu detektora termicznego. Nowoczesny algorytm termowizora nakłada na siebie oba obrazy, łącząc ich najbardziej pożądane cechy dla zapewnienia bezkonkurencyjnej jakości obserwacji.
Urządzenie wykorzystuje dwa zaawansowane sensory – termiczny o rozdzielczości 384 × 288, oraz cyfrowy CMOS 2560 x 1440 odpowiadający za obrazowanie w zakresie światła widzialnego, oraz IR. Dzięki takiemu hybrydowemu rozwiązaniu urządzenie tworzy fuzję obrazu zapewniającą niezwykłą jakość i szczegółowość. Uzyskujemy tym sposobem możliwość obserwacji detali celu i otoczenia niedostępną dla standardowych kamer termowizyjnych. Pracę w zakresie światła widzialnego wspomaga zintegrowany iluminator podczerwieni, pracujący zakresie 940nm, który gwarantuje możliwość pracy nawet w absolutnych ciemnościach.
więcej o HIKMICRO Raptor przeczytasz TUTAJ
Podsumowanie
Tak jak już pisałem rynek potrzebuje nowości. Konkurencyjność, zmieniające się potrzeby klientów, postęp technologiczny, trendy rynkowe czy wartość rynkowa napędzają tą machinę. Jako klienci również ewoluujemy. To co kiedyś było normą czyli korzystanie w lesie ze zwykłych 'analogów” teraz wielu z nas uważa za niemożliwe. Nie zatrzymamy postępu. I dobrze. Dobrze że chcemy widzieć więcej, więcej dostrzegać. Warto chyba jednak od czasu do czasu wybrać się do lasu z tradycyjną optyką, choćby po to, żeby ocenić ten postęp, zobaczyć jak daleko jesteśmy i…. dać sobie szansę na chwilę refleksji.